Adana’da İkinci El Klima Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Adana’da İkinci El Klima Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Klimalar sıfır olsun, aşırı kullanılmış ikinci eller olsun derinlemesine ömürlü elektronik cihazlardır. Temizlik, montaj ile bakımlarını düzgünce yaptırdıktan sonrasında 2. el klima almanın hiçbir sakıncası yoktur. Bununla birlikte klima almayı düşünüyorsanız ikinci el klima alarak da tutum elde etmiş olacağınızı da hatırlatmak isteriz.

2. el klima alırken nelere özen edeceğiz?

Bu aşamada özen etmeniz ihtiyaç duyulan ilk şey; almayı düşündüğünüz klimanın bakımlarının muntazam yapılmış olması veyahut temizlik mevzusuna ehemmiyet verilmiş olunması… Eğer satın alacağınız ikinci el klimanın temizliği yerinde yapılmamışsa bu sağlığınıza da zarar verebilir. Hatta bu temizlik vakası sıfır klimalar açısından de geçerlidir. Bu hastalığın bulaşmasına sebep veren bakteriler, klima filtrelerine yerleşirler.

Zaman içinde temizliği veyahut bakımı yapılmadığı açısından de havaya karışarak hastalanmamıza sebep verirler. Bu hastalığın en kocaman emareleri kusma, bulantı, kuru öksürük veyahut ishaldir. Buna bir tür zatürre hastalığı da denebilir. Bakımsız veyahut temizliği yapılmayan klimalar sebebiyle bulaşan bu hastalığın insandan insana bulaşması imişçesine bir durum söz mevzusu değildir. Eğer bu hastalık aynı ortamdaki öteki kişilerde de görüldüyse sebebi temizlenmeyen klima veyahut havalandırma sistemidir.

Bu sebeple klima alırken, bilhassa de ikinci el bir klima alırken en ele alınması ihtiyaç duyulan nokta bakım veyahut temizliklerinin tertipli yapılmış olmasıdır. Kaliteli veyahut yabancı marka klima modellerini, bakım veyahut temizliği muvafık şekilde yapıldıysa satın alabilirsiniz. Klimaların motor ömürleri bir fazlaca uzundur. Oldukça derinlemesine süreler mesele çıkarmadan amacına hizmet edecektirler.

Temizliği ve bakiminin zamaninda yapilmis olmasi gerekli

Yerli markalarda sorun olabilir. Yerli markalar motorlarına 5 yıl güvence verirler. Yabancı markalarda ise Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric, Daikin, Toshiba, Panasonic, Zibro, Sharp’ ın 2. elleri alınabilir. Sadece aldığınız yerin klimanın ilk montajını muntazam yaptırdığından güvenli olmanız gerekir. Bu ne demek? Klimalar ilk montajlarında(ile sonraki montajlarında da) ne olursa olsun vakumlanarak monte edilmelidir. Şu demek oluyor ki vakum yapılmadan monte edilen klimalarda ileride dış ünitesinde kompresör arızaları çıkması muhtemeldir. Hatta vakit ilerledikçe oldukca pahalı arızalar meydana gelebilir. Eğer alacağınız yer bunlara özen ederek montaj yaptırdıysa ile klima yukarıda saydığım markalardan biriyse 2. el olarak da alabilirsiniz. Aksi halde aldığınız klimanın 3. ayında ilkin dış üniteden gürültünün arttığını duyar sonrasında da klimanın çalışmaz hale geldiğini görebilirsiniz.

İkinci El Klimanın Arıza Geçmişini Sormanız Gerekmektedir!

Klimanın arıza geçmişi kabarık ise ileride de o klimadan pek hayır geleceğini söylememiz güç. Bu nedenle güvendiğiniz bir klima satıcısı ile iletişim kurmalısınız ki size samimi bir şekilde klimada bugüne kadar ortaya çıkan önemli bir sorun olup  olmadığını anlatsın.

bir yorum bırakın

Call Now ButtonHEMEN ARAYIN